W dniu 19.06.2026r. w Bukowie Morskim odbył się Gminny Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, zorganizowany w ramach projektu socjalnego dofinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2026.
Dla uczestników przygotowany został bezpłatny poczęstunek oraz wiele atrakcji, m.in. zabawy i konkursy z animatorami, kącik beauty, kącik plastyczny, zamki dmuchane, jazda konna, mini zoo z alpakami, fotobudka. Uczestnicy pikniku mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego OSP Bukowo Morskie, radiowozu policyjnego oraz karetki pogotowia.
Ponadto punkt medyczny z ratownikami medycznymi oraz stoiska informacyjno-promocyjne zaproszonych instytucji z terenu powiatu sławieńskiego działających na rzecz osób niepełnosprawnych, tj.: Dziennego Domu „Senior +” w Wiekowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie, Klubu Amazonki w Darłowie, Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie, Warsztatów Terapii Zajęciowej AKSON w Sławnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej TERAPEUTICA w Sławnie. W pikniku wzięli również udział podopieczni Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Darłowie wraz z opiekunami.
Głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie w partnerstwie z Dziennym Domem „Senior +” w Wiekowie oraz Gminą Darłowo.
Agnieszka Jasiewicz – koordynator projektu


