Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Wiekowie

Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Wiekowie został uruchomiony w grudniu 2015 roku. Dom jednorazowo może przyjąć 20 seniorów.

Do Domu trwa ciągła rekrukatacja, wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu osobistego, telefonicznego bądź mailowego z pracownikami GOPS w Darłowie (pobierz wniosek).

Na remont, wyposażenie i funkcjonowanie domu Gmina Darłowo pozyskała dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 257.859 złotych. Całkowity koszt remontu i wyposażenia budynku wyniósł 452,376 złotych. Dom składa się z 12 pomieszczeń. Na seniorów czeka między innymi sala komputerowa, biblioteka, sala telewizyjna, sala ćwiczeń i rehabilitacji. Nie zabraknie opieki medycznej, rehabilitanta i psychologa. Dla seniorów przebywających w domu zapewniony będzie ciepły posiłek.

Strona www Domu „Senior-WIGOR” w Wiekowie: http://senior-wigor.gminadarlowo.pl/

Do pobrania :

Aktualności z działalności domu:

Biała Sobota w Wiekowie

W dniu 18.05.2024r. w Sali Tradycji Regionalnej w Wiekowie odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne zorganizowane dla osób starszych z terenu gminy Darłowo zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie oraz Dzienny Dom „Senior +” w Wiekowie. Spotkanie poprowadziły słuchaczki Policealnej Szkoły Medyczno-Społecznej w Koszalinie z kierunku opiekun medyczny wraz z wykładowcami: Panią Marzena Kolankowską...Czytaj więcej... »


spotkanie edukacyjne "ALKOHOL I SENIORZY - ZAGROŻENIA I PROFILAKTYKA"

W dniu 29.04.2024r. odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla podopiecznych ...Czytaj więcej... »


Zapraszamy do udziału Seniorów w Dziennym Domu Senior + w Wiekowie

...Czytaj więcej... »

Rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Wiekowie

Dzienny Dom ,,Senior+” w Wiekowie informuje, że rekrutacja do pobytu w placówce odbywa się w sposób ciągły. Oferta Domu przeznaczona jest dla osób z terenu Gminy Darłowo w wieku powyżej 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo, których stan zdrowia pozwala na czynny udział w proponowanych przez placówkę formach wsparcia. Osoby zainteresowane mogą składać...Czytaj więcej... »


Piknik integracyjny oraz dzień otwarty Senior-WIGOR

Dzienny Dom Senior-WIGOR w Wiekowie w środę 20 września 2017 otworzył swoje drzwi dla gości pikniku integracyjnego, który odbył się w ramach projektu „Razem w nową rzeczywistość-mamo, tato, a kuku” realizowanego przez GOPS Darłowo. Równocześnie odbył się dzień otwarty Senior-WIGOR. Wśród zaproszonych gości znaleźli się radni, sołtysi, uczniowie szkół podstawowych...Czytaj więcej... »


Radni spotykają się z seniorami

W ramach programu Gmina Wspierająca Rodzinę odbyły się w ostatnim czasie (marzec, kwiecień i maj) spotkania seniorów z radnymi i sołtysami z terenu gminy Darłowo. Wszystkie spotkania odbyły się w Dziennym Domu Senior-WIGOR, ale mogli w nich wziąć również seniorze spoza ośrodka. Radni na spotkaniach podkreślali znaczenia gminnej wspólnoty, której...Czytaj więcej... »


"Domasławianie" u seniorów

W związku z realizacją przez gminę Darłowo programu ,,Gmina wspierająca rodzinę” gościliśmy w naszych progach Klub Seniora z miejscowości Domasławice. Przedstawiciele Zespołu Śpiewaczy ,,Domasławianie” przygotowali na tę okazję krótki występ artystyczny.

Czytaj więcej... »

Świąteczna wystawa rękodzieła

We wtorek 13 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Darłowie seniorzy z Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie przedstawili swoje rękodzieła bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej... »

,,Uciekaj myszko do dziury”

W ramach integracji międzypokoleniowej przedstawiciele seniorów z Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie przeczytali przedszkolakom z Dobiesławia rymowanki, wiersze nawiązujące do ich dzieciństwa. Ponadto wręczyli maluchom i ich opiekunom słodki upominek.

Czytaj więcej... »

Amazonki w WIGORZE

W środę 28 września gościliśmy w naszym Domu przedstawicielki Stowarzyszenia Klub ,,AMAZONKI” w Darłowie, które spotkały się z seniorami w ramach programu profilaktyki chorób nowotworowych. Panie opowiadały o tym czym zajmuje się Stowarzyszenie oraz o własnych zmaganiach z chorobą. Pod koniec spotkania rozdały seniorom ulotki o raku piersi, działalności Stowarzyszenia ,,Amazonki”...Czytaj więcej... »


Wizyta Klubu Seniora ze Starego Jarosławia

W piątek 23 września odbyło się w Naszym domu kolejne spotkanie integracyjne tym razem z  przedstawicielkami Klubu Seniora ze Starego Jarosławia. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku.

Czytaj więcej... »

Muzyczna integracja

Kolejnym Klubem Seniora odwiedzającym nasz Dom były Panie z Bukowa Morskiego, które jednocześnie są członkami Zespołu Śpiewaczy ,,Bukowianki”. Zaproszeni goście wspólnie z gospodarzami zaśpiewali znane ludowe przyśpiewki. Największym zainteresowaniem Klubu Seniora cieszyła się sala do kinezyterapii.

Czytaj więcej... »

Wizyta Klubu Seniora z Kowalewic

W dniu 12 sierpnia 2016r. Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie odwiedziły przedstawicielki Klubu Seniora z Kowalewic. Na pamiątkę spotkania seniorzy wręczyli zaproszonym gościom upominki w postaci kapeluszy-igielników oraz drzewko szczęścia.

Czytaj więcej... »

Wizyta Klubu Seniora w Sińczycy

W ramach działań o charakterze integracyjnym w dniu 5 sierpnia 2016r. Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie odwiedziły przedstawicielki Klubu Seniora z Sińczycy.  Seniorzy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przy słodkim poczęstunku wykonywali ozdobne koszyczki z mydła, zaśpiewali również znane biesiadne przeboje.

Czytaj więcej... »

Rejs ,,MILKĄ”

W piątek 22.07.2016 r. seniorzy Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Wiekowie wzięli udział w integracyjnej wycieczce do Dąbek. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się rejs statkiem „MILKA” po Jeziorze Bukowo, siłownia zewnętrzna oraz słodki poczęstunek w postaci lodów i gofrów. Kolejny raz sprawdziło się powiedzenie cyt. „cudze chwalicie – swego nie znacie”.

W ramach zajęć rekreacyjno-sportowych seniorzy cyklicznie wyjeżdżają do parku wodnego ,,Jan” w Darłówku. Oprócz nauki pływania oraz kąpieli w basenie szczególnie upodobali sobie chwile relaksu w jacuzzi.

Wspólnymi siłami seniorzy zasadzili kwiaty w skrzynkach i donicach umieszczonych w parku oraz przy budynku Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Czytaj więcej... »

70-te urodziny Pani Jadzi

Tradycją Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie stało się uroczyste obchodzenie przez seniorów ,,okrągłych” urodzin. W dniu 20 maja 2016 r. swoje 70-te urodziny w gronie rodziny, zaproszonych gości oraz podopiecznych Domu obchodziła Pani Jadwiga. Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności składają koledzy oraz pracownicy DDSW.

Czytaj więcej... »

Efekt Domina

Seniorzy DDSW brali udział w projekcie ,,Efekt Domina” realizowanym przez Zespół Szkół w Dąbrowie. Jego celem było zwrócenie uwagi i uwrażliwienie młodzieży na codzienne problemy obecne w otaczającej ich rzeczywistości i sprawienie, że ,,kawałek świata zmieni się na lepsze”. W ramach projektu młodzież klasy I-szej gimnazjum wraz z opiekunami prowadzili zajęcia z...Czytaj więcej... »


PODHALE NAD MORZEM

Gminna Biblioteka Publiczna w Domasławicach w dniu 9 maja 2016r. zorganizowała w naszym Domu spotkanie z pisarzem, gawędziarzem, choreografem, przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim – Józefem Pitoniem. Pan Józef przedstawił seniorom gawędy o górach, Podhalu, obyczjach i strojach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz tańca góralskiego i zbójnickiego.

Pracownicy wraz z seniorami Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR” w Wiekowie składają...Czytaj więcej... »


Tiulowe pompony

Dzięki uprzejmości Pani Doroty Dąbskiej oraz Pani Agnieszki Boruckiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Domasławicach seniorzy mieli okazję nauczyć się wykonania ciekawych ozdób. Efektem było powstanie pomponów z tiulu, którymi seniorzy udekorowali swoją salę spotkań.

Czytaj więcej... »

Wizyta gimnazjalistów z Dobiesławia

Z okazji 95- rocznicy urodzin poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w dniu 22 marca 2016r. uczniowie klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół Społecznych w Dobiesławiu zaprezentowali występ artystyczny dla seniorów. Po występie młodzi artyści wraz z opiekunem zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz do wspólnej gry w warcaby, scrabble i jenga.

W dniu 15.03.2016r. seniorzy z Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Wiekowie zaprezentowali w Urzędzie Gminy Darłowo własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kury i kwiaty wykonane na szydełku oraz ręcznie wyszywane kartki świąteczne.

W dniu 02.03.2016r. w Dziennym Domu „Senior-WIGOR” w Wiekowie obchodziliśmy 90-te urodziny Pani Anny Mielczarek. Serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, wielu szczęśliwych lat życia i spełnienia najskrytszych marzeń oprócz najbliższej rodziny, seniorów i pracowników jubilatce złożyli Pan Radosław Głażewski – Wójt Gminy Darłowo, Pani Marzena Fedyniak –Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej...Czytaj więcej... »


Spotkanie sylwestrowe w domu Senior-WIGOR

W środę 30 grudnia odbyło się spotkanie sylwestrowe w nowo otwartym domu Senior-WIGOR w Wiekowie. Na zaproszenie seniorów oraz pracowników Domu w spotkaniu udział wzięli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Darłowie, pod którego skrzydłami dom funkcjonuję. Gości powitały suto zastawione stoły z daniami specjalne przygotowanymi przez seniorów na tę...Czytaj więcej... »


Otwarcie Dziennego Domu Senior-WIGOR [wideo]

W Wiekowie powstał pierwszy i jedyny w powiecie sławieńskim dzienny dom dla osób starszych Senior-WIGOR. Uroczystego otwarcia, które odbyło się w piątek 18 grudnia dokonał wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski wspólnie z kierownikiem GOPS w Darłowie Ewą Szymczak oraz podopiecznymi domu.

Na remont, wyposażenie i funkcjonowanie domu udało się pozyskać dotację...Czytaj więcej... »